سفارش تبلیغ
صبا ویژن
طبیعتا علاقمه‌مندی انسان به مد و مدگرایی و گرایش روزافزون او به زیبایی و زیباتر دیده شدن نیز از  میل ذاتی او به تغییر نشات می‌گیرد.میلی که این روزها با خود، تب شهرت و جلب توجه را به همراه دارد.
دکتر جعفر بای آسیب‌شناس ، با اشاره به نقش تعیین کننده  برندها و موسسه‌های تولیدی لباس در علاقه‌مندی انسان و به ویژه قشر جوان جامعه به مد و زیبایی گفت: مساله برند موسسه‌های تولیدی لباس، شرایطی را برای جوانان مهیا کرده است که دنیای مدلینگ و مانکنیزم رونق یاید.
به گونه ای که این موسسه‌ها با رقابت در تولید و عرضه تولیدات متنوع خود در عرصه پوشاک توانسته‌اند توجه طیف عظیمی از جوانان را که علاقمند به این عرصه هستند به خود جلب کنند.حتی در خیلی از موارد دیده شده که برخی از آنها این حرفه را بعنوان شغل انتخاب و در آن مشغول به فعالیت هستند.
*خودنمایی عاشقان مد و مدگرایی با ژست و پست و عکس
ژست، پست و عکس ؛ آدم‌هایی که این روزها عشقشان مد و مدگرایی است و خود را صنعت کرد مد معرفی می کنند و تنها دغدغه‌ ذهنشان خودنمایی است.
آنها مدام مدل آرایش و لباس خود را تغییر می‌دهند و سعی دارند که از جدیدترین سبک‌ها برای دیده شدن ، استفاده کنند.
*محل جولان مدلینگ‌ها
صفحات مجله‌ها ، ژورنال‌های مد و همچنین شبکه‌های مجازی به مکانی برای جلب توجه و خودنمایی افراد از طریق گذاشتن عکس های متفاوت با آرایش و لباس های متنوع تبدیل شده است.
با گسترش شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات رسانه‌ها، شاهد مجازی شدن خاستگاه‌های مد و مدگرایی ، هستیم.
در گوشه و کنار شهرهای بزرگی چون تهران، تعدادی از آتلیه‌های عکاسی، شوها و مزون‌های لباس ، آرایشگاه‌های زنانه و در برخی موارد مردانه نیز به صورت زیرزمینی در زمینه ترویج و تبلیغ مد فعالیت می‌کنند.
بعضی از این آتلیه‌ها با شبکه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی ارتباط تنگانتنگ دارند و به انتشار عکس های افراد می‌پردازند، تا آنجا که انتشار عکس های شخصی افراد در برخی موارد با رضایت شخص و یا در بیشتر اوقات بدون اطلاع او صورت می‌گیرد.
*معضل بیکاری و مدلینگ
با گرایش روز افزون در جامعه به مد و مدگرایی با این مساله مواجه می‌شویم که چرا بیشتر طرفداران مد، جوانان هستند و این مساله خود به معضل قدیمی بیکاری اشاره دارد.
جوانان بیکاری که به ناچار یا دلخواه به سمت شغل و حرفه‌ای به نام مدلینگ و مانکنزیم که در جامعه رواج پیدا کرده است می‌روند.
دکتر جعفربای، درباره بیکاری بعنوان یکی از مهمترین عوامل گرایش جوانان به مد و مدگرایی گفت: بیکاری به عنوان یکی از پدیده‌های تلخ اجتماعی با اینگونه فعالیت‌ها در عرصه مد و مدگرایی پوشش داده می‌شود و بعنوان منبع درآمدی برای رفع نیازهای اقتصادی گروهی از جوانان شناخته می شود.
*شخصیت‌های نمایشی در مدلینگ
در دنیای مدلینگ دختر و پسر، از خود عکس‌های مختلف هنری می‌گیرند و دلخوش به این هستند که با دریافت هر چه بیشتر تایید و لایک، از طرف کاربران شبکه‌های مجازی بر محبوبیت و شهرت خود می‌افزایند و معتقدند که هر که بیشتر لایک بگیرد، سوپر مدل‌تر است.
از نظر این افراد تعداد بیشتر لایک‌ها دلیلی است برای اینکه تیپ و سلیقه‌شان مورد پسند جامعه واقع شده است و بعنوان بهترین مدل یا به عبارتی سوپر مدل‌تر هستند.
*به کجا چنین شتابان...!
گروهی از جوانان با همین رویاهای پوشالی خود عکس می‌اندازند ، فتوشاپ می کنند و به سادگی و راحتی تصویر خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند و نمی‌دانند که آخر این راه به کجا ختم می‌شود.
گاهی اوقات دیده شده است که هدف این شبکه‌های زیرزمینی مد، چیزی جز سوءاستفاده از دختران و پسران جوان نیست و در برخی موارد نیز این شبکه‌ها به کارهای مجرمانه مشغول‌اند.
*چهره‌هایی بدون شرح در مقابل لنز دوربین
متاسفانه حتی برخی دختران جوان و همچنین تعداد از پسران، دست به اعمال جراحی مختلف زده و چهره‌های خود را به چهره‌های عجیب تبدیل می‌کنند و مدام در مقابل لنز دوربین به خودنمایی می‌پردازند.
این آسیب‌شناس در این‌باره معتقد است: گاهی اوقات فعالیت‌های مدلینگ، جراحی‌های کاذبی را بر جوانان تحمیل می‌کند که هزینه‌آور است و زیبایی طبیعی آنها را دستخوش تغییر کرده و زیبایی‌های کاذب را جایگزین آن می‌کند.
این چهره ‌ها پس از عمل جراحی زیبایی، شبیه به هم می‌شود و اینگونه شکل ظاهری شایسته جوانان جامعه نیست.
حال جای تفکر دارد که چرا برخی فرزندان جامعه، بازیچه شبکه‌های زیرزمینی مدلینگ و همچنین شبکه‌های مجازی شده‌اند.شبکه‌هایی که محتوایی غیر اخلاقی دارند و به دنبال ترویج ابتذال و قبح‌شکنی هستند.
آنها سعی دارند با شیوه های به ظاهر جذاب و فریبنده در حوزه فرهنگی و اجتماعی، جوانان بسیاری را به دام خود گرفتار کرده و آسیب‌های جدی به آنها و خانواده‌هایشان وارد کنند.
این پدیده اجتناب ناپذیر و یک واقعیت تلخ اجتماعی است و باید با شیوه‌های منطقی با ان روبرو شویم.
نهادهای فرهنگی و اجتماعی و دستگاه‌های آموزشی می‌باسیت با مداخله اصولی و دقیق خود، محتوای این مساله را مدیریت نمایند تا به بیراهه نرود و مدهای مطرح در جامعه متناسب با نظام ارزشی و هنجاری‌ ما باشد.      

آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه دوشنبه در صحن حرم رضوی مشهد مقدس با اشاره به جنایات متعدد و مکرر آمریکایی ها در خاورمیانه و به بهانه های مختلف بیان کرد: دست آمریکایی ها و هم پیمانانش به خون بسیاری از مسلمانان آغشته است و لذا این جنایات هنوز از ذهن ملت ایران پاک نشده است.

 وی تاکید کرد: آمریکا همواره طی سالهای گذشته بد عهدی و دشمنی خود را چه در جریان جنگ تحمیلی و چه در حمایت از منافقان و دشمنان ایران اسلامی به اثبات رسانده و لذا نباید به قول های انها دل خوش کرد.

 آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه دشمنی ملت ایران با آمریکا تمام نشده است ادامه داد: جنایات آمریکا در یمن، بحرین و کمک آن به تروریست ها در منطقه خاورمیانه از خاطره ملت ایران پاک نمی شود و لذا جمله مرگ بر آمریکا بر زبان این مردم جاری خواهد بود.

 تلاش تیم هسته ای قابل تقدیر است

 امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به توافق در مذاکرات و تلاش تیم مذاکره کننده در این رابطه بیان کرد: جمع بندی مذاکرات هسته ای با تصویب مجلس شورای اسلامی به رسمیت شناخته خواهد شد.

 وی افزود: زمانی جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 مورد تایید ملت ایران است که بنا براساس اصل 77 قانون اساسی به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

خاتمی یاداور شد: در این راستا جمع بندی مذاکرات به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد یا نرسد با اینحال تلاش تیم مذاکره کننده قابل توجه و قابل تقدیر است.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر فضای مذاکرات با نشاط و صلح توام است ادامه داد: با این حال هیچگاه نباید به بیگانگان اعتماد کرد و این تصور غلط را در ذهن پرورش داد که دوستی با آنها برای ما توسعه و ابادانی به همراه دارد.  

وی گفت: در مورد دشمن باید اصل را بر بدبینی گذاشت زیرا هر نوع خوش بینی نسبت به دشمن به ضرر جامعه خواهد بود.

رعایت انصاف موجب تداوم دوستی می شود

امام جمعه موقت تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود رعایت انصاف و توجه به خوبی ها و بدی ها را با نگاهی عدالت گونه مایه و عامل تداوم دوستی و موت در جامعه دانست.

وی با تاکید بر اینکه باید طبق تاکیدات قرآنی لغزشگاه نخست از دیدگاه قرآن ملاحظات عاطفی است بیان کرد: موضوع احترام به والدین در قرآن بسیارحائز اهمیت و مورد تاکید قرار گرفته است اما در مواردی که رعایت انصاف ضروری باشد حتی اگر والدین کار نادرستی انجام دهند باید فرد گواهی به حقیقت دهد حتی اگر به ضرر والدینش تمام شود.

آیت الله خاتمی ادامه داد: با وجود اینکه ازار و اذیت والدین در قرآن بعد از شرک خداوند در زمرهگناهان کبیره و همتراز با شرک خدا خوانده شده است اما این موضوع هیچگاه دلیل نمی شود که رعایت انصاف را به جا نیاورده و آن را نادیده بگیریم.  

وی افزود: مسلمانان باید در تمامی حوزه های اقتصادی و اجتماعی عدالت و انصاف را سرلوحه کار خویش قرار دهند و در هر حالتی در صورت نیاز گواهی به حقیقت و انصاف بدهند.

امام جمعه تهران دومین لغزشگاه از دیدگاه قرآن را دشمنی و خصومت عنوان کرد و گفت: طبق تاکیدات قرآنی دعواهای شخصی نباید باعث بی انصافی نسبت به دیگران شود.

وی با اشاره به اینکه قرآن کلمه دشمن را در مورد کفار به کار می برد و دعواهای شخصی را خصومت می خواند ادامه داد: همانطور که قرآن تاکید داشته دعواهای شخصی نباید باعث بی انصافی کردن نسبت به دیگران شود، خصومت های جناحی در جامعه نیز نباید موجب دعوا بین افراد شود.
      

افسران - فاجعه بارترین بخش قطعنامه ...
      

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در نشست علنی امروز (سه شنبه 30 تیرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از ارائه توضیحاتی درباره برنامه جامع اقدام مشترک به نمایندگان مجلس متن برجام را تقدیم دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی کرد.
      

افسران - شان عباس کجا......قالب تصویر کجا.....

شأن عباس کجا ؟؟ قالب تصویر کجا؟

نام عباس خودش ؛؛ معنی " رستاخیز " است..
      
   1   2   3      >


پیامهای عمومی ارسال شده

+ اگر من ...