سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قبل از عملیات آمده بود می گفت: در ایام عید خانواده ها قرار گذاشته اند، بناست عروسی کنم و مرخصی می خواهم، مرخصی ها لغو شده بود ولی فرمانده به او گفت: برو .

گروه فرهنگی«خبرگزاری دانشجو»، نورزو در 8  سال دفاع مقدس حال و هوای خاصی داشت و هر سال از در این ایام رزمندگان دفاع مقدس مشغول تدارک عملیات خاصی بودند و تدارک کوچکی برای رسیدن سال نو داشتند که بیان برخی خاطره ها در این ایام یادآور دلاوریهای رزمندگان است.

 

نوروز سال 1362 عملیات والفجر مقدماتی تمام شده بود و به خاطر وضعیتی که عملیات پیدا کرده بود هیچ کس دل و دماغ این را که چند روز دیگر عید است را نداشت.

ناتناتن

اردوگاه لشگر از جنگل  به منطقه ای نامعلومی در جاده‌ی دهلران تغییر مکان یافته بود، آدرس این بود از جاده ای دهلران که رفتید روی یک تابلویی نوشته شده یا مهدی ادرکنی از همان سمت بپیچید تا به اردوگاه برسید.

 

طبق آدرس به مکان جدید نقل مکان کردیم و مشغول برپا کردن چادرها شدیم.

 

ادامه مطلب...


      

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، هدفمندی یارانه‌ها نباید اصلی‌ترین استراتژی اقتصادی دولت محسوب شود، گفت: اظهارات برخی دولتی‌ها درباره هدفمندی درست نیست و به قواره دولت هم نمی‌خورد که این‌گونه حرف بزند.

به گزارش گروه سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گویی با ویژه‌نامه نوروزی روزنامه ایران به اظهارات مقامات دولتی در مورد یارانه‌ها، اظهار داشت: درباره هدفمندی اظهاراتی از سوی برخی مسئولان دیدم مثل این که افراد باید بگویند یارانه می خواهیم یا اگر اطلاعات اشتباه بدهند با ابزار مختلف زندگیشان را بررسی می کنیم. من فکر می‌کنم این حرف درستی نیست و به قواره دولت هم نمی خورد که این طوری حرف بزند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی، هدفمندی یارانه‌ها نباید اصلی‌ترین استراتژی اقتصادی دولت محسوب شود، افزود: اینکه بگویید ما فقط به فقرا می خواهیم کمک کنیم، حرف نادرستی است؛ فقرا ممکن است یک دهک باشند عموم مردم متوسط الحال هستند که آبرومند زندگی می کنند و دلیلی ندارد که اینها شکل فقیرانه به خود بگیرند تا یارانه دریافت کنند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسی که یک میلیون تومان درآمد دارد، یارانه برایش موضوعیت دارد و لزومی ندارد که با عنوان فقیر یا ندار یارانه بگیرد. این الفاظ را نباید به کار ببریم.

 

لاریجانی با تاکید بر اینکه درباره هدفمندی یارانه ها نباید فضای غیرطبیعی به وجود آورد، خاطر نشان کرد: یک وقتی می‌گوییم می‌خواهیم کمک بیشتری به طبقات پایین‌تر کنیم ایراد ندارد ولی این که باید فقیر باشد، درست نیست. خیلی از افراد در جامعه هستند که نیازمند یارانه هستند ولی شکل زندگیشان هم این طور نیست که بگویند ندار هستیم؛ حتما نباید مارک نداری به آنها بزنیم تا یارانه بدهیم.

 

وی ادامه داد: یا آن وجه دیگری که گفته شده زندگی‌های مردم را بررسی می‌کنیم. نباید این اتفاق بیفتد؛ چه دلیلی دارد به زندگی مردم وارد شویم. مردم باید آرامش داشته باشند. نباید مردم را نگران کنیم. من فکر می‌کنم دولت صادقانه با مردم صحبت کند و بگوید منابع ما محدود است و هر کسی که نیاز ندارد، منصرف شود. این طوری شاید تعدادی انصراف بدهند.

 

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره تذکرها و سوال نمایندگان از وزرا گفت: وقتی دموکراسی در کشور حاکم است، نباید انتظار داشت صدای مخالفی وجود نداشته باشد.چند صدایی سبک زندگی سیاسی ما است که در کنار حسن هایش، اشکالاتی هم ممکن است داشته باشد. حسنش این است که در مقام تصمیم گیری افکار مختلف را می بینید و دقت بیشتری به خرج می دهید. هیچ کس نمی تواند بگوید من مطلق هستم و همه چیز را می‌فهمم. منتها اشکالش این است که این مکانیزم دیرتر به نتیجه می رسد.

 

وی افزود: من به برخی وزرا که می گویند وقت ما به خاطر سؤالات نمایندگان گرفته می‌شود، می‌گویم این حضور در مجلس بخشی از وظایف سیاسی شماست. البته نمی‌گویم که سؤال خارج از موضوع هم نیست ولی اگر سؤال وجود داشته باشد، باید پاسخ داده شود و اگر این گونه فکر کنیم، راحت‌تر می‌شود مسائل را حل کرد
      
<      1   2      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ اگر من ...